BLOG
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Blog chmura tagów
Promocje
Świeca Sojowa Uniesienie
Świeca Sojowa Uniesienie
40,00 zł 30,00 zł
szt.
Świeca Sojowa Uniesienie Intense
Świeca Sojowa Uniesienie Intense
54,00 zł 40,50 zł
szt.
Obraz z mchem. Heksagon. Nr.1 mały
Obraz z mchem. Heksagon. Nr.1 mały
25,00 zł 19,00 zł
szt.
Obraz z mchem. Heksagon. Nr.1 średni
Obraz z mchem. Heksagon. Nr.1 średni
55,00 zł 49,00 zł
szt.
Obraz z mchem. Heksagon. Nr.2 mały
Obraz z mchem. Heksagon. Nr.2 mały
25,00 zł 19,00 zł
szt.
DOMOWA GALERIA. 3-4 prace 0
DOMOWA GALERIA. 3-4 prace

W ostatnim wpisie w temacie Galeria Domowa, przybliżyłam Wam jak zacząć tworzyć domową galerię z dwóch prac. Dziś poszerzymy temat o trzy, cztery prace głównie w formacie A4 i A3. Zajęłam się głównie tymi formatami ponieważ są one najpopularniejsze, jest najwięcej ram i prac w tym formacie na polskim rynku. Również w Naszej Naturze Rzeczy najczęściej projektanci tworzą w tych formatach. 

Wynika to głównie z tego, że Nasze mieszkania nie są duże, musimy w nich dużo miejsca przeznaczać na meble i inne duże przedmioty. Część ścian jest przeznaczona na okna, więc siłą rzeczy  'pustych' ścian na których można stworzyć własną galerię jest niewiele. A gdy już znajdziemy owe miejsce, jest go nie wiele. Tu z pomocą przychodzą mniejsze formaty lub jeśli nie chcemy tworzyć galerii z kilku prac, umieszczamy jedną, dwie większe. 

Z doświadczenia wiem, że galeria może się tylko rozrastać i dobrze już na samym początku zaplanować jak chcielibyśmy żeby wyglądała docelowo. W poprzednim wpisie pisałam pokrótce o tematyce prac, w sytuacji gdy mamy ich 3-4 i więcej temat się poszerza i rozwinę go w kolejnym wpisie. 

Dziś przebrniemy przez układy prac na ścianie. Prace w formacie A3 i A4 są o tyle dobre, (dla przypomnienia - A4 - 210 x 297 mm /  A3 - 420 x 297mm) że mają wspólny jeden wymiar krawędzi. Format A3 to 2x A4. Sprawia to, że możemy stworzyć symetryczne kompozycje ale i nie symetryczne, bez konieczności zmiany formatów. 

To jaki chcemy mieć układ Naszej galerii zależy od Nas. Nie jestem zwolennikiem narzucania kompozycji. Zależy to od indywidualnych preferencji jak i samego wnętrza. Myślę natomiast, że tam gdzie brakuje symetrii i harmonii, sprawdzi się układ symetryczny, a tam gdzie mamy duży minimalizm i ład sprawdzi się również układ nieregularny. Piszę 'również' ponieważ w tych wnętrzach sprawdzi się większość układów. 

Układ domowej galerii może być dobrym 'narzędziem' do korekcji optycznej we wnętrzu. Możemy ją powiększyć, wydłużyć, rozjaśnić i wiele innych. O tych technikach również będę pisać szerzej w kolejnym wpisie. 

Poniżej przedstawiam sugerowane układy z formatami A3 i A4. 

Jeśli masz problem ze swoją domową galerią, chciałbyś aby doradzić ci jak powinna ona wyglądać w Twoim wnętrzu, napisz do mnie :) wspólnie stworzymy galerię z konkretnych prac, w odpowiedniej kolorystyce i Twojej estetyce. 

kontakt.naturarzeczy@gmail.com

pozdrawiam, 

Twoja Natura Rzeczy 

arch.wnętrz  Malwina Bąkowicz

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl