BLOG
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Blog chmura tagów
Promocje
Notatnik Nr.3
Notatnik Nr.3
59,00 zł 29,00 zł
szt.
Notatnik Nr.1
Notatnik Nr.1
59,00 zł 29,00 zł
szt.
Notatnik Nr.4
Notatnik Nr.4
59,00 zł 29,00 zł
szt.
Notatnik Nr.2
Notatnik Nr.2
59,00 zł 29,00 zł
szt.
DOMOWA GALERIA. 3-4 prace 0
DOMOWA GALERIA. 3-4 prace

W ostatnim wpisie w temacie Galeria Domowa, przybliżyłam Wam jak zacząć tworzyć domową galerię z dwóch prac. Dziś poszerzymy temat o trzy, cztery prace głównie w formacie A4 i A3. Zajęłam się głównie tymi formatami ponieważ są one najpopularniejsze, jest najwięcej ram i prac w tym formacie na polskim rynku. Również w Naszej Naturze Rzeczy najczęściej projektanci tworzą w tych formatach. 

Wynika to głównie z tego, że Nasze mieszkania nie są duże, musimy w nich dużo miejsca przeznaczać na meble i inne duże przedmioty. Część ścian jest przeznaczona na okna, więc siłą rzeczy  'pustych' ścian na których można stworzyć własną galerię jest niewiele. A gdy już znajdziemy owe miejsce, jest go nie wiele. Tu z pomocą przychodzą mniejsze formaty lub jeśli nie chcemy tworzyć galerii z kilku prac, umieszczamy jedną, dwie większe. 

Z doświadczenia wiem, że galeria może się tylko rozrastać i dobrze już na samym początku zaplanować jak chcielibyśmy żeby wyglądała docelowo. W poprzednim wpisie pisałam pokrótce o tematyce prac, w sytuacji gdy mamy ich 3-4 i więcej temat się poszerza i rozwinę go w kolejnym wpisie. 

Dziś przebrniemy przez układy prac na ścianie. Prace w formacie A3 i A4 są o tyle dobre, (dla przypomnienia - A4 - 210 x 297 mm /  A3 - 420 x 297mm) że mają wspólny jeden wymiar krawędzi. Format A3 to 2x A4. Sprawia to, że możemy stworzyć symetryczne kompozycje ale i nie symetryczne, bez konieczności zmiany formatów. 

To jaki chcemy mieć układ Naszej galerii zależy od Nas. Nie jestem zwolennikiem narzucania kompozycji. Zależy to od indywidualnych preferencji jak i samego wnętrza. Myślę natomiast, że tam gdzie brakuje symetrii i harmonii, sprawdzi się układ symetryczny, a tam gdzie mamy duży minimalizm i ład sprawdzi się również układ nieregularny. Piszę 'również' ponieważ w tych wnętrzach sprawdzi się większość układów. 

Układ domowej galerii może być dobrym 'narzędziem' do korekcji optycznej we wnętrzu. Możemy ją powiększyć, wydłużyć, rozjaśnić i wiele innych. O tych technikach również będę pisać szerzej w kolejnym wpisie. 

Poniżej przedstawiam sugerowane układy z formatami A3 i A4. 

Jeśli masz problem ze swoją domową galerią, chciałbyś aby doradzić ci jak powinna ona wyglądać w Twoim wnętrzu, napisz do mnie :) wspólnie stworzymy galerię z konkretnych prac, w odpowiedniej kolorystyce i Twojej estetyce. 

kontakt.naturarzeczy@gmail.com

pozdrawiam, 

Twoja Natura Rzeczy 

arch.wnętrz  Malwina Bąkowicz

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl