Olejek doTERRA Rumianek Rzymski
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Rumianek Rzymski
Olejek eteryczny zastosowanie: użądlenia pszczół, os i szerszeni, środek uspokajający, kojący, zniekształcenie stopy, czerwonka, hyperaktywność, bezsenność, menopauza, skurcze mięśni, nerwoból, zapalenie nerwu, pasożyty, wysypka, rwa kulszowa, sucha skóra, bolące sutki.
Jak działa olejek eteryczny Rumianek Rzymski:
- przeciwzapalne
- przeciwpasożytnicze
- przeciwskurczowe,
- uspokajające
- relaksujące
Rumianek rzymski rośnie blisko ziemi, osiągając tylko 30 cm wysokości. Ma szaro-zielone liście, kwiaty przypominające stokrotkę i pachnie jak jabłko. Roślina została nazwana „lekarzem roślin”, ponieważ ma pozytywny wpływ na rośliny rosnące w pobliżu. Starożytni Rzymianie używali olejku z rumianku rzymskiego do odwagi podczas wojny. Chociaż rumianek jest najczęściej stosowany w herbacie, rumianek rzymski można również znaleźć w kremach do twarzy , ze względu na jego zdolność do wspierania młodzieńczego wyglądu skóry, farbach do włosów, szamponach – pielęgnuje włosy i nadaje im świeży, kwiatowy zapach i perfumach. Tworzy słodki, kwiatowy aromat. Działa uspokajająco na skórę i ciało.
Stosowanie:
- miejscowo na skórę: może być stosowany bez rozcieńczenia lub rozcieńczany w stosunku 1:1 z olejem nośnikowym przy stsowaniu u dzieci lub osób z wrażliwą skórą. Do masażu wymieszaj 5 kropli z 10 ml oleju nośnikowego. Do kąpieli wymieszaj 5 kropli z 5 ml oleju nośnikowego. Do perfumowania zmieszaj 1 kroplę z 10 kroplami oleju nośnikowego.
- wziewnie: używaj z dyfuzorem lub wdychaj aromat bezpośrednio z butelki.
- wewnętrznie: dodaj do kapsułki i połknij popijając dużą ilością wody, dodaj 1 kroplę do łyżeczki miodu lub filiżanki napoju. Nie stosuj wewnętrznie u dzieci poniżej 6 roku życia, a u starszych dzieci używaj w większym rozcieńczeniu i z zachowaniem ostrożności.
Środki ostrożności:
Możliwa wrażliwość skóry. Trzymaj poza zasięgiem dzieci. Skonsultuj się z lekarzem w przypadku ciąży lub w trakcie leczenia. Unikaj oczu, uszu wewnętrznych i wrażliwych obszarów.
Źródło: www.doterra.com