Bestsellery
Świeca Sojowa Czułość
Świeca Sojowa Czułość
42,00 zł 31,50 zł
szt.
Podkładki Dębowe 4 sztuki
Podkładki Dębowe 4 sztuki
44,00 zł
szt.
Biosfera-Las w słoju Nr.11
Biosfera-Las w słoju Nr.11
25,00 zł
szt.
Świeca sojowa Radość
Świeca sojowa Radość
42,00 zł
szt.
Świeca Sojowa Wolność
Świeca Sojowa Wolność
42,00 zł
szt.
Instagram
Łapacze

Łapacze Snów to niezwykła ozdoba, która przez wielu uznawana jest za swoisty amulet, pochodzi z Ameryki Południowej. To właśnie plemienni Indianie wymyślili i tworzyli łapacze snów, którym przypisywali tajemną moc ochrony przed złymi snami oraz wszelkimi negatywnymi mocami. Typowy łapacz snów to wisząca ozdoba, składająca się z sieci utkanej na okręgu oraz swobodnie zwisających piór, paciorków lub wstążek. Każda z części łapacza ma swoją funkcję. Wierzono, że zawieszony nad posłaniem amulet ma chronić śpiącego przed marami sennymi. Złe sny miały być filtrowane przez sieć łapacza, a następnie, wraz z pierwszymi promieniami słońca, spłynąć swobodnie po piórach i przejść w niebyt. Według niektórych wierzeń, łapacze mają także pomóc w zapamiętywaniu snów, a nawet stać się tarczą, chroniącą domowników przed wszelakim złem, które miałoby przekroczyć próg domu (dlatego niektórzy wieszają je przy wejściu). Mówi się także, że okrągła obręcz łapacza snów symbolizuje zamknięty krąg życia, Ziemię, cztery strony świata. Zaś sieć ma być odpowiednikiem więzów rodzinnych, powiązań krwi, jedności w grupie najbliższych ludzi.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Podczas warsztatów, Malwina omówi każdy etap pracy: przygotowania stanowiska pracy i potrzebnych narzędzi, materiałów, elementów potrzebnych do stworzenia własnego Łapacza. 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Przebrniemy przez techniczne aspekty tworzenia Łapaczy. 
Dowiecie się również dużo o właściowościach kamieni i dodatków.Bazować będziemy tylko na naturalnych elementach- gałązkach, sznurkach bawełnianych, kamieniach, koralikach, rzemieniach, piórkach. 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Każdy z uczestników wykona z pomocą 
Malwiny własny Łapacz Snów który zabierze ze soba lub podaruje w prezencie komuś bliskiemu. 

 

Koszt warsztatów- 50zł 
Czas trwania ok 2 godzin.

wszystkie materiały, narzędzia, w cenie warsztów. Na zajęcia przychodzimy tylko z uśmiechem:) 

Prowadząca arch. wnętrz Malwina Bąkowicz

    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl